РЕАГИРАМ НА ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА!

2021.márc.12.
10 631 Megtekintés

Vasil - Here I Stand - Macedonia - Official Music Video - Eurovision 2021: huworld.info/flow/vide/rZiQybCxnrSvbZA
Instagram ► @mario_arangelovski
TikTok ► @mario_arangelovski
Facebook ► facebook.com/arangelovskimario
Thumbnail by: @macco.design
Logo & Baner design by: @k.kuzmanoski

Megjegyzés
 • Да, одлична е песната. Талент е стварно. Му посакувам среќа, се најдобро, но би рекла да не се мешаат политични преопределби и да си биде внимателен, и тој самиот си кажа дека било наместено и дека е македонец, но нека е само музика, без политика.

  Anna DuranAnna Duran9 napja
 • 3:44 bukvalno samo baladi

  DavcevDavcevHónapja
 • Mario koga ke ima evrovizija bidejki sakam da gledam pls odgovori

  BlazevvvBlazevvvHónapja
 • Sranjeee

  IgorIgorHónapja
 • Jas sepak ke glasam za Srbija Hurricane

  Sara ArsovSara ArsovHónapja
 • Открий Българското знаме!!!Поздрав!Открий Истинските си корени!

  Hristo HristovHristo HristovHónapja
 • Ovo je nešto najlepše sto vam se desilo u zadnje vreme super vam je pjesma unikatna ko naša Ana puno sreče pozdrav iz Slovenije.

  janis bedekjanis bedek2 hónapja
 • Decko mnogu ti se zalepil ova srpskiot akcent, batali pink mink..

  AntoniolenoxAntoniolenox2 hónapja
 • Malku da raboti na energija i drama

  Борјана ЗлатановиБорјана Златанови2 hónapja
 • Pesnava eprekrasna samo bez trema na scena i da vnimava na scenskipt nastap

  Борјана ЗлатановиБорјана Златанови2 hónapja
 • Ne nema da ne pretstavuva nas na evrovizija makedoncite ne go sakame nego na evrovizija a ako po nekoa slucajnost otide ke gi pretstavuva site drugi samo ne makedoncite ke bide sram za Makedonija neka se odkaze...🇲🇰🇲🇰🇲🇰♥️

  Antonio TrajcovAntonio Trajcov2 hónapja
 • brat kade e bugarskoto zname

  vladimir 1vladimir 12 hónapja
 • Iskreno Dosadno , ništo posebno ...slično kako Proud pesnata. .dosadaaaa

  NiKiNiKi2 hónapja
  • BRAT MOZHE DA MI STAVISH SUPSKRIBE I JAS TEBE KE TI VRATA??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   MD-VURMOMD-VURMO2 hónapja
 • Катастрофа од песна....плус многу политика на едно место.Дај бре ви се молам кој случајно би ставил бои на татарското знаме.Се лажаме сите дека е случајно. Талентот стои предобар глас се друго е едно големо НЕ за наш македонски претставник.

  kg.96kg.962 hónapja
  • @kg.96 ти ја слушна жената која го направила како поставка во музејот многу порано пред да се сними спотот ?? Боите немаат врска со бугарското знаме. Поставени бои кремаста, зелена и црвена вертикално, немаат врска со бугарското знаме каде боите бела, зелена и црвена се поставени хоризонтално (легнато). Повеќе личи на италијанско отколку на бугарско !!

   Mare DodevskaMare Dodevska2 hónapja
  • @Mare Dodevska точно поставени по редослед бело зелено црвено има само Бугарија тоа е едно.Второ дури и да немаш таква намера ајде да речеме така,но во моменти кога имаме проблеми со источна Татарија не би требало да се дозволи таква грешка дури и да е уметничко дело.Не сме сите овци извини!

   kg.96kg.962 hónapja
  • Кое од овие е бугарско, ова 🇨🇮 или ова 🇧🇬, или ова 🇮🇹, или 🇭🇺.......политика мешате вие кои не разбирате што е музејска поставка од бои кои немаат врска со бугарско знаме !!

   Mare DodevskaMare Dodevska2 hónapja
 • Pesnata e wau,na prvo slusanje ja osetiv,koja emocija,koja izvedba,kakov spot-nikogas podobar paket!!!

  elizabeta geroelizabeta gero2 hónapja
 • Super e pesnata ❤

  Maria MacaMaria Maca2 hónapja
 • Mario u vtora minuta ,,SO ZBORI BE OVOJ"😂😂

  Dejana IlievaDejana Ilieva2 hónapja
 • Mario kakvo mislenje imaš za skandalov so Vasil i bugarskoto zname?

  Eurovision MacedoniaEurovision Macedonia2 hónapja
  • Мене вертикално поставените бои повеќе ми личеа на италијанско знаме !! Ти појма немаш како изгледа бугарското. За таквите ко тебе сите овие се бугарски знамиња 🇨🇮🇮🇹🇭🇺🇲🇬🇧🇬

   Mare DodevskaMare Dodevska2 hónapja
 • Vasil bugaras

  karpalakkarpalak2 hónapja
 • Многу подобро од минатата година, неговата емоција е искрена. Со среќа Васил! ❤️

  Bobby MKDBobby MKD2 hónapja
 • Песнава е за никаде

  David ArsovDavid Arsov2 hónapja
 • Муце убаво...

  VORITOPVORITOP2 hónapja
 • pesnata e katasrofa, strasno!!!

  Gorjan BlazevskiGorjan Blazevski2 hónapja
 • Жирито ќе го цени ова, а и сценскиот настап ќе биде одличен бидејќи шведски тим работи на него

  vane derivolovvane derivolov2 hónapja
 • Звучи како Дизни песна и звучи многу захтевно, но не верувам дека ќе има добар пласман бидејќи вообичаено вакви песни не се пласирале добро на Евровизија.

  Angel MAngel M2 hónapja
 • Gjubre

  Petar GorgievPetar Gorgiev2 hónapja
 • Pesnava mi zvuci ko crtanite vo fazonot pepelaska,trnoruska soundtrack vo pozadina 🤣🤣🤣😂😂😂ne mi se dopaga voopsto

  Vesna ArminoskaVesna Arminoska2 hónapja
 • Brat 100 pati ti pisav deka ako di od Kumanovo odnosno od trgovski i ako si od tamo ostavi mi komentar ili stavi mi srce

  Srdjan GruevskiSrdjan Gruevski2 hónapja
 • Srpskata e podobra

  zzzzzz2 hónapja
  • I mene licno poveke mi se dopaga srpskata no tuka nikoj ne ja spomnuva nea videoto ne e napraveno za da sporeduvame pesni

   KrisstinnaKrisstinna2 hónapja
 • Snimaj Reakcija na GP Kade si Koj se soglasuva like !!

  BretPeyz IxBretPeyz Ix2 hónapja
  • Strav mi e ds ne pocne reket da mava po govor nalikuva na BOKI REKETARO

   o oo o2 hónapja
 • Песната премногу ме потсеќа на некоја песна излезена од Дизни цртан, прекрасна..

  Maja SmileskaMaja Smileska2 hónapja
  • Па и од Дизниленд доаѓа

   Bulgarian23Bulgarian23Napja
 • Дека човекот има убав глас, има. Дека музиката е убава, убава е, ама, ваква каква што е, не е за на Евровизија. Како за на погреб. Не знам, премногу е за мене депресивна, меланхолична... Ова не е песна за на Евровизија. Ова е мое мислење, секој има право да не се согласи, или да се согласи со мене. Убав ден на сите.

  Sirius BlackSirius Black2 hónapja
  • BRAT MOZHE DA MI STAVISH SUPSKRIBE I JAS TEBE KE TI VRATA??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   MD-VURMOMD-VURMO2 hónapja
  • Dushanka, и песната на Тамара што бечше пред некоја година беше исто. Навистина не знам што мора да драматизираат толку. Ама тоа е. 😞

   Sirius BlackSirius Black2 hónapja
  • Tocno isto mislam 👍 Gledam sporedba so drugite zemji nasata e predramaticna

   Dushanka WojtaszekDushanka Wojtaszek2 hónapja
 • Abe ovaj mrsulkovo ke odel na evrovizija lele me nasmea ova e stram za Makedonija ko da ne mozese nekoj podobar da otide kako na primer 2bona

  Marija Magdalena StankoskaMarija Magdalena Stankoska2 hónapja
  • Ne i 2 bonboni 😭🤣🤣🤣 oh novite generacii se ludiii

   Music hitsMusic hits2 hónapja
  • cupe se nadevam ova beshe ironicno....

   MazemannMazemann2 hónapja
  • Барем имај почит кон човекот. Ахх, новиве генерации...

   NatalijaNatalija2 hónapja
  • Кои два бона ќе одат на Евровизија шо ќе пеат?

   Angela ArsovskaAngela Arsovska2 hónapja
 • preko koja programa editiras?

  LEO HDLEO HD2 hónapja
  • BRAT MOZHE DA MI STAVISH SUPSKRIBE I JAS TEBE KE TI VRATA??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   MD-VURMOMD-VURMO2 hónapja
 • Васил Гарванлиев од Струмица не случајно го стави бугарското знаме во своето видео на Евровизија. Сите знаеме дека им се допаѓа нашето бугарско знаме, затоа што под него нивните предци загинаа за слободата на Бугарија!

  ѢѢ2 hónapja
  • Оди лечи се!

   Bobby MKDBobby MKD2 hónapja
 • Јас лично на прво слушање уште на почетокот се наежив, ме допре емоцијата на Васил во буквална смисла исто и на секое ново слушање ме ежи рефренот. Исто и јас не сум љубител на балади, но песнава ми е предобра. Значи песната од 2020 ја обожавав, а за оваа немам зборови. За гласот на Васил да не зборуваме, емоции е човекот. Ова на сцена ќе звучи волшебно, да се надеваме дека ќе има и добар сценски настап за да биде целосно топ. Според мене баш е евровизиска, ја имаа таа магија едноставно.

  NatalijaNatalija2 hónapja
 • Jas iskreno moram da kazam deka ne mi se sviga. Sekoj ima pravo na svoj stav. Licno mislam deka e katastrofa. Ne e poentata na evrovizijata samo glas da ima. Poveke sum za brzi pesni jas licno.

  Dushanka WojtaszekDushanka Wojtaszek2 hónapja
 • КАТАСТРОФА

  Flash timeFlash time2 hónapja
  • BRAT MOZHE DA MI STAVISH SUPSKRIBE I JAS TEBE KE TI VRATA??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   MD-VURMOMD-VURMO2 hónapja
 • Дислајковите биле од Македонци? Што треба да му аплаудираме што го ставил бугарското знаме во спотот?

  Ivana 94Ivana 942 hónapja
  • Јас мислам оти знамето е Италијанско 😁 Абе вие знаете како изгледа бугарското знаме или сите овие знамиња со исти бои дали хоризонтално или вертикално поставени, сите се бугарски 🇧🇬 🇲🇬 🇹🇯 🇮🇹 🇨🇮

   Mare DodevskaMare Dodevska2 hónapja
  • @Alexa ne izigravaj nekoja si urbana liberalna moderna osoba , aman veke preku glava mi e od takvite ! od site strani se puka po nas , i od nadvor i od vnatre a vie mi izigravate nekoi si kosmopoliti ? toj triptih e vo boite na BG zname iako e vo vertikala no simbolikaa e taa plus faktot sto vo drugo video gordo kazuva deka e i BG drzavjanin ! a vo samiot spot nema nikade MK znamence da se znae koja zemja ovoj spot ja pretstavuva ! treba da mu se zabrani da odi vo Roterdam , neka ja pretstavuva Bugarija koga mu e tolku mila !

   OHRID59MKOHRID59MK2 hónapja
  • - Нека им е. Спотот се снимаше во Даут пашиниот амам, и многу сум горд што Дита (директорката на галеријата н.з) ми дозволи да снимам таму. Во галеријата има прекрасна поставка од уметнички дела и никој инволвиран во спотот не смееше да прави било каква интервенција врз нив. Спотот изобилува со музика и уметност, прикажани преку музичарите во спотот и делата на македонски автори изложени во Даут пашиниот амам - вели Васил. - Делото околу кое се „крена прашина“ е креација на авторката Жанета Вангели и е инспирирано од Исус Христос. Бугарското знаме е хоризонтално, а ова дело нема никаква врска со него. Впрочем истите бои на знаме ги имаат и други држави во светот, но никој не реагираше за тоа. Јас лично не гледам во делото ништо освен прекрасна креација на уметницата Вангели - ја појаснува спорната креација и додава дека гордо ќе ја претставува Македонија со „Here I stand“, која е искрена песна со многу душа и љубов во неа.

   AlexaAlexa2 hónapja
  • @d. i. d. i 1:12 во спотот

   Ivana 94Ivana 942 hónapja
  • Каде има бугарско знаме?

   d. i. d. id. i. d. i2 hónapja
 • Pliss napravi reakcija na gp kade si

  Francesco FeroFrancesco Fero2 hónapja
 • Благодарам за реакција. Оваа песна ми се допаѓа. Мојот топ 5.👌

  DianaDiana2 hónapja
 • Песнава ме потсеќа на "Rise like a phoenix" и Кончита добиваше многу негативни коментари пред настапот па на крајот победи. Мислам дека со добар сценски настап имаме шанси за во топ 10 во финале. Што се однесува на дислајковите, евровизиските фанови ги дислајкнуваат сите песни само затоашто не ги иполнуваат нивните критериуми и желби. Така да дислајковите на HUworld се ирелевантни.

  Eurovision MacedoniaEurovision Macedonia2 hónapja
  • @d. i. d. i hahaha daleku sum jas od patriot

   dajana dimovadajana dimova2 hónapja
  • @dajana dimova abe od vakvi patrioti kako vas drzavava odi samo nazad

   d. i. d. id. i. d. i2 hónapja
  • @d. i. d. i tvrdenje e terminologija koja sto e zasnovana so argumenti,dodeka mislenjeto e nesto sosema drugo, i nema nikakva pricina da bide zasnovano so argument. Toa e samo mislenje deka so boi na bugarsko zname imaat sansi za vo finale, no ne argument. Pak ke napomenam, vo vreme kade sto makedonceto e raneto, i pogazena gordosta, ne bi dozvolila vakvo nesto (bez razlika dali e zname ili ne) treba da se bide svesen za site postapki i cekori. 😉

   dajana dimovadajana dimova2 hónapja
  • @dajana dimova gospogo koja i da ste imate pravo na mislenje i komentar no, ako mislenjeto e tocno i dokazano so argument. No vasevo mislenje ne e validno

   d. i. d. id. i. d. i2 hónapja
  • @d. i. d. i ni na kraj pamet ne mi doagja da ve slusam tokmu vas sto treba da pravam. I ne ste bas vie tie sto treba da nareduvate dali treba da komentiram ili ne. SEKOJ IMA PRAVO NA ZBOR I MISLENJE. A sto se odnesuva do galerijata i spotot, vo vakvo ranlivo vreme i vo pregovori jas licno ne bi dozvolila uste tolku da bide ranet narodot.

   dajana dimovadajana dimova2 hónapja
 • Изгледа ќе мора да чекаме пак 7 години за влез во Финале 😂

  DanceMomsLoverDanceMomsLover2 hónapja
  • Хахахахах

   Angela ArsovskaAngela Arsovska2 hónapja
  • Nemoj ke ne urocis😂 aj moze zirito pak ke ne plasira visoko se e mozno

   dzole the greatdzole the great2 hónapja
 • Realno pesnava treba nekolku pati da ja islushash za da pocne da ti se dopaga

  CHELLIKOCHELLIKO2 hónapja
  • +++

   DianaDiana2 hónapja
 • Mnogu podobro ke zvuci ova na scena,poubavo ke se dolovi samata pesna,uste dobra scenografija da imame i super ke bidi :)

  Marija NikolovskaMarija Nikolovska2 hónapja
  • Bravo super vam je pjesma tako disney puno srece lep pozdrav iz Slovenije

   janis bedekjanis bedek2 hónapja
 • Spored mene ovaa pesna e sosema ok za evrovizija.Ovoj Vasil ima mnogu dobar vokal😆☺❤

  jovanovski andrejjovanovski andrej2 hónapja
 • Одлична реакција,и во потполност се согласувам со твоето мислење.Ах и бајдвеј Одлично ти стои обетката❤❤❤❤❤❤

  Mila JanevaMila Janeva2 hónapja
 • Mario a zosto ne reagiras na gp-kade si

  Music, LorenMusic, Loren2 hónapja
 • VTORAAAAAAAAAAAAA

  Leona MarkvskiLeona Markvski2 hónapja
 • Prv

  RecksyRecksy2 hónapja
  • BRAT MOZHE DA MI STAVISH SUPSKRIBE I JAS TEBE KE TI VRATA??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   MD-VURMOMD-VURMO2 hónapja
 • AntonioAntonio2 hónapja
 • 💚💚

  Anita PetkovskaAnita Petkovska2 hónapja
  • BRAT MOZHE DA MI STAVISH SUPSKRIBE I JAS TEBE KE TI VRATA??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   MD-VURMOMD-VURMO2 hónapja
HUworld